Перелік послуг, які надає Центр вагітним та жінкам, що перебувають на обліку жіночої консультації:

 • надання консультацій, соціальної підтримки;
 • надання психологічної допомоги молодим сім’ям, що очікують дитину;
 • здійснення соціальної роботи з молоддю у сфері профілактики СНІДу, венеричних захворювань, ранніх статевих стосунків та небажаної вагітності;
 • запобігання раннім статевим стосункам та небажаної вагітності;
 • організація заходів, направлених на вирішення проблем у сфері репродуктивного здоров’я молоді;
 • розповсюдження соціальної реклами.

 Звертайтесь: (+38)067-540-54-39

 

Підготовка до пологів. Що має знати майбутня мама?

26 main

Пологи - процес природний, але готуватися до них все-таки необхідно. Як саме це краще зробити, яку можна пройти підготовку в пологовому будинку і для чого все це потрібно?

Звичайно, вагітна жінка може народити і без всякої підготовки, у нас це закладено природою, але якщо майбутня мама пройде повноцінну підготовку до пологів, їй буде набагато легше як психологічно, так і фізично.

Основними етапами підготовки до пологів є:

 • психологічна підготовка,
 • фізіологічна підготовка,
 • медичні обстеження.

Психологічна підготовка

Безумовно, вагітність - не хвороба, а чудовий стан, коли жінка готується виконати своє головне призначення - стати мамою. Однак, постійно перебувати в благодушному настрої майбутньої матусі заважають переживання, страх і знервованість.

Чого ж може побоюватися вагітна? Список фільмів-жахів достатній: тут і боязнь болю під час пологів, і страх після розповідей вже тих, хто народжував - подруг, родичів, відвідувачок тематичних форумів, побоювання за своє здоров'я і за здоров'я малюка, страх перед невідомістю, правильним використанням лікарями медикаментів і т. д.

Що ж робити з усіма цими страхами? Головне - розуміти, що людина боїться невідомого, того, в чому не обізнана, і саме страх невідомості - одна з основних проблем вагітних, особливо тих, хто стає мамою в перший раз. Розвіяти всі страхи, отримати масу потрібної і корисної інформації, поспілкуватися з фахівцями акушерами-гінекологами і поділитися переживаннями з такими ж вагітними матусями - все це ви зможете зробити, відвідавши спеціальні курси для вагітних, які зараз організовують у багатьох пологових будинках.

Саме на таких курсах вам кваліфіковано розкажуть про процес майбутніх пологів: ви дізнаєтеся, як правильно поводитися, щоб зменшити біль, упевнитися в тому, що в обраному вами пологовому будинку працюють фахівці, яким можна довіряти і вони, безумовно, зроблять все можливе, щоб малюк швидко і без проблем з'явився на світ, а у вас залишилися тільки позитивні спогади про перебування у даному закладі.

Також, майбутні матусі, які ходять на курси при пологовому будинку, зможуть ближче познайомитися безпосередньо з самою будівлею медичного закладу, звикнути до його стін, щоб вони не здавалися мені вже такими страшними і ворожими.

Фізіологічна підготовка

Не менш важливо готувати до пологів і тіло майбутньої мами. Насамперед, необхідно підтримувати свій організм в тонусі, а для цього чудово підійде гімнастика для вагітних.

Спеціальні фізичні вправи сприяють розвитку м'язів, поліпшенню подиху і роботи серця, поліпшенню циркуляції крові, а також зміцненню постави. Якщо ви мало рухаєтеся, у вас сидяча робота і ніякої фізичної активності, у такому разі, подібні вправи вам просто необхідні.

Виконувати такий комплекс вправ можна практично всім жінкам, за винятком тих, хто зіткнувся з ризиком переривання вагітності, при хронічних захворюваннях серцево-судинної системи, проблеми з сечовим міхуром і нирками, а також гострих запальних процесах.

Щоб не виникли якісь проблеми, комплекс вправ краще підбирати індивідуально, разом із вашим лікуючим лікарем, також у цьому питанні вам можуть допомогти фахівці курсів для вагітних.

Також не забувайте, що на будь-якому терміні для вагітної жінки будуть корисні прогулянки на свіжому повітрі і ще вам необхідно навчитися правильно дихати під час пологів. Освоїти процес дихання відразу під час пологів не вийде, необхідно тренуватися і регулярно виконувати дихальні вправи, починаючи з другого триместру.

Ще один важливий урок, якому потрібно буде навчитися - правильно тужитися під час пологів. Тужачись неправильно, жінка робить неефективним і затяжним період проходження дитиною родового каналу.

Правильно дихати і правильно тужитися вас можуть навчити на спеціальних курсах для вагітних або, коли ви вже потрапили до пологового будинку, покаже акушерка.

Медичні обстеження

Наскільки б за час вагітності Вас не втомили медичні обстеження, аналізи і візити до лікаря, при безпосередній підготовці до пологів цього також не уникнути, адже знати про стан майбутньої мами і малюка зараз дуже важливо. Під час останнього візиту лікар виміряє Ваш тиск і живіт, послухає серцебиття малюка, а також вам потрібно буде здати аналіз сечі і аналіз крові.

Згідно з даними останнього огляду лікаря і результатами аналізів вам може бути рекомендовано прибути в пологовий будинок раніше, ніж почнуться пологи.

Допологова госпіталізація може бути призначена у разі, якщо у вагітної виявлено:

 • маловоддя або багатоводдя;
 • передлежання або передчасне старіння плаценти;
 • загроза переривання вагітності;
 • серцева, ниркова або інші патології;
 • інфекційні захворювання;
 • переношування;
 • пізній токсикоз;
 • інші причини.

У випадку перерахованих факторів ризику необхідне лікування, що буде проводитися в пологовому будинку під контролем лікаря-акушера, який зможе оглядати вагітну кілька разів в день і контролювати стан майбутньої мами та її малюка.

Підготовка до пологів важлива не тільки у разі природного розродження. Навіть, якщо вас чекає плановий кесарів розтин, існують моменти, до яких потрібно бути готовою.

Лікар остаточно прийняв рішення про необхідність операції? Не турбуйтеся, а починайте готуватися до цього серйозного процесу, і спочатку запишіться на курси по кесаревому розтину в пологовому будинку.

За 1-2 тижні до планового кесаревого розтину вас направлять у пологовий будинок, де можуть призначити додаткове обстеження в стаціонарі. Якщо немає ускладнень, то на кесарів розтин можна прийти в день проведення операції або за день до неї.

Обговоріть плановий кесарів розтин з лікарем, який буде його проводити. Кожен пологовий будинок може мати свої особливості в проведенні кесаревого розтину, використовуваному знеболюванні (може бути й можливість застосування регіональної анестезії) і у веденні післяопераційного періоду.

На останньому огляді лікар не виявив у вас ніяких проблем, немає показань до кесаревого і ви народжуєте природним шляхом? Вітаємо!

В такому разі не забудьте про те, що вам необхідно вибрати пологовий будинок, підписати обмінну карту, зібрати вам і малюку речі, необхідні для перебування в пологовому будинку, і не забути документи.

Коли їхати в пологовий будинок?

Якщо для перебування в пологовому будинку до пологів у Вас немає ніяких медичних показань, то ви сміливо можете насолоджуватися домашнім затишком, до тих пір, поки не почнуться сутички або відійдуть води.

Якщо у вас відійшли води, то їхати в пологовий будинок необхідно максимально швидко, так як дитина може перебувати в безводному просторі без шкоди для здоров'я не більше 10-12 годин.

З переймами все трохи складніше: головне не сплутати справжні сутички з помилковими і їхати в пологовий будинок, коли впевнитеся, що інтервал між переймами скорочується, а сам період спазму - збільшується. Однак, якщо переживаєте, можна їхати в пологовий будинок буквально відразу, як відчули перші сутички: в оточенні фахівців Ви будете точно впевнені, що пологи проходять як треба.

Підготовка до пологів у пологовому будинку.

На кареті «Швидкої допомоги» або власному автотранспорті Ви добираєтеся до пологового будинку.

Що ж очікує вагітну жінку по ту сторону заповітних дверей?

Приїхавши до пологового будинку, Ви потрапляєте в приймальний спокій. Тут Вас оглядає черговий акушер, виміряє вагу, тиск і температуру, уточняє частоту сутичок та їх інтенсивність.

Після цього Ви потрапляєте на огляд до лікаря, який оцінить Ваш живіт, прослухає серцебиття плоду і оцінить розкриття шийки матки.

Потім породіллю чекає санітарний блок. І після проходження певних процедур, вагітна потрапляє в пологове відділення, в передродову, де і починається сам процес пологів.

Легких Вам пологів і будьте здорові!

 

ПЛАНУЄМО СІМ’Ю РАЗОМ!

Плануємо сім’ю – плануємо власну долю

1

Коли хтось вживає слова «планування сім’ї», то мова, зрозуміло, не про визначення дати весілля. Насамперед, йдеться саме про дітей: скільки і як зробити, щоб такі важливі, визначальні моменти в житті, як поповнення в сім’ї, наставали тоді, коли цього хочуть чоловік та жінка. Іншою стороною цього питання є контрацепція – які методи застосовувати із усього різноманіття, що пропонує сучасна медицина. Однак, у будь-якому випадку, щоб не вибрали чоловік чи жінка для запобігання небажаної вагітності, це з усіх точок зору – і етичних, і моральних, і суто в контексті особистого здоров’я – на тисячу відсотків краще, аніж аборт! Як уникнути такої неприємної ситуації, як берегти репродуктивне здоров’я, як зробити інтимне життя здоровим та комфортним? Ці питання постійно потребують відповіді, до них повертаються знову і знову, не залежно від віку чи соціального статусу. Бо в них відображається життя, – індивідуальні, особливі моменти кожного, через які неможливо переступити, які нереально оминути, і краще, все ж таки, вирішити вчасно. 

1492105428 17

Репродуктивне здоров’я – можливість мати дітей чи…?

Останнім часом тема репродуктивного здоров’я постійно «на слуху», обговорюючись на телеекранах чи у радіопрограмах, з’являючись на сторінках преси. Але чим більше вникаєш у її суть, тим більше усвідомлюєш, що репродуктивне здоров’я – це не просто відсутність хвороб чи порушень функцій людського організму, що відповідають за відтворення. Це цілий комплекс факторів, які фахівці назвали фізичним, розумовим, соціальним благополуччям людини, що визначає як можливість задовільного та безпечного сексуального життя, так і здатність народжувати дітей та приймати рішення, коли і наскільки часто це робити. А от основними проблемами, які можуть  негативно впливати на репродуктивне здоров’я людини, є аборти,  інфекції, що передаються статевим шляхом, хронічні недуги, шкідливі звички.

Якщо хронічні недуги - це, скажімо, окрема проблема, яку непросто вирішити лише завдяки дотриманню тих чи інших рекомендацій, то інфекцій, які передаються статевим шляхом, в принципі, можна уникнути. І тут справа як в захищеному сексі, так і просто в особистій позиції жінки та чоловіка щодо таких питань. Це ж стосується і шкідливих звичок. Куріння, алкоголь, наркотики – всі ці фальшиві принади «красивого» життя в реальності можуть обернутися важко виліковною залежністю, наносячи величезну втрату як стану здоров’я людини загалом, так і репродуктивній функції зокрема.

Саме тому стає очевидним, що рішення про бережне ставлення до власного здоров’я треба приймати не тоді, коли «він» та «вона» відчувають готовність мати спільних дітей, а ще задовго до того, як вони вирішать стати батьками, навіть тоді, коли ще немає думок про створення сім’ї. Тому, дуже важливо, щоб в нашому сучасному суспільстві турбота про своє здоров’я, у тому числі й репродуктивне, стала нормою і культурою поведінки кожної людини, а в ідеалі – й суспільства в цілому.

Аборт: життя – «за бортом»

З 1955 року штучне переривання вагітності на території України легалізували. Таким чином будь-яка жінка має право на аборт, якщо термін вагітності не перевищує 12 тижнів.

Наразі в нашій державі рівень штучного переривання вагітності є високим (12,36 на 1000 жінок репродуктивного віку), причому, аборти і пов’язані з ними ускладнення досі іноді призводять до смерті жінок.

Контрацепція: проти чого боремося?

На сьогодні понад сто мільйонів жінок у світі приймають протизаплідні таблетки. Про що свідчить цей факт? Про те, що люди піклуються про своє здоров’я, думають наперед, живуть завтрашнім днем, свідомо ставлячись до усього, що з ними відбувається і в особистому, і в статевому житті. Тим більше, що за статистикою ефективність комбінованих оральних контрацептивів становить до 99,7%. 

Внутрішньоматковими засобами контрацепції в світі користуються понад 60 мільйонів жінок. Обирають їх, звичайно, також за ефективність: показник кількості небажаних вагітностей на сто жінок, які застосовують «спіраль»,– 0,3-1,5. Саме завдяки цьому вагомому фактору вони й посідають друге місце за популярністю серед засобів запобігання від небажаної вагітності. А от презервативи, за постійного і правильного застосування, знижують ризик передачі ВІЛ-інфекції на 80-95%.

Відтак, кожна людина щодо інтимної сфери свого життя має робити власні висновки, виходячи із особистих переконань та стилю життя. Тому, підходячи впритул до питань контрацепції, все вирішується суто індивідуально: хтось практикує регулярне використання гормональних протизаплідних засобів, хтось є прихильником внутрішньоматкової контрацепції, комусь до вподоби використання бар’єрних контрацептивів – презервативи, діафрагми, губки, а хтось покладається на сперміцидні аерозолі, креми тощо. Але, у будь-якому випадку, всі ці засоби покликані сприяти дуже важливим речам: запобігти небажаній вагітності, захистити здоров’я, дбаючи не тільки про день сьогоднішній, але і про майбутнє.